Annette Mosman over Leiderschap in de ‘longevity economy’

6 februari 2025

Tijdens deze Vision Circle zal Annette Mosman bespreken hoe APG zich voorbereidt op de toekomst door gebruik te maken van de kansen binnen de levensduur-economie, het navigeren van het nieuwe pensioensysteem en het bevorderen van een inclusieve, innovatieve cultuur via initiatieven zoals de inzet van dove barista's ("gebarista’s"). Na haar presentatie is er ruimte voor een open dialoog met Annette en mede-deelnemers. Wij nodigen u van harte uit om deel te nemen aan deze exclusieve CEO en Commissarissen discussie over leiderschap, transformatie en de toekomstige kansen binnen de levensduur-economie.

Annette Mosman, APG Groep

Inschrijven
speaker
Annette Mosman

CEO

Annette Mosman is sinds 1 maart 2021 voorzitter van de Raad van Bestuur van APG Groep N.V.

Annette Mosman (1967) heeft uitgebreide managementervaring in de financiële sector. Sinds 2011 was zij lid van de Raad van Bestuur van verzekeraar Generali Nederland; eerst als CFRO en sinds 2015 als CEO. Van 2006 tot 2009 was zij als Associate Partner bij KPMG Advisory verantwoordelijk voor de CFO-adviesdiensten aan grote banken en verzekeraars. Tussen 1997 en 2006 gaf zij als adviseur bij KPMG Consulting (later Atos Consulting) advies aan bedrijven in de financiële sector over het organiseren van een efficiënte en effectieve financiële functie. Van 1992 tot 1997 was Annette als accountant bij KPMG Accountants verantwoordelijk voor de controle van grote Nederlandse bedrijven in verschillende sectoren.

Annette studeerde Bedrijfseconomie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en voltooide later het postdoctorale programma om registeraccountant te worden. Naast haar rol als CEO van APG is Annette bestuurslid van NOC*NSF, lid van de Raad van Commissarissen van Ajax en lid van het Longevity Economy Steering Committee van het World Economic Forum. Annette werd in 2022 door de SER uitgeroepen tot “Topvrouw van het jaar.”

Company
APG Groep

moderator
Herman Levert

Director Flevum Corporate Network

Company
Flevum

Informatie
Onderwerp

We spreken vaak over AI, duurzaamheid en de cloud, maar naarmate we langer en gezonder leven, wordt de 'longevity economy' een cruciale, vaak vergeten trend die onze toekomst ingrijpend zal vormgeven. Hoe Nederland inspeelt op deze trend en onze 'extra tijd' optimaal benut, zal bepalend zijn voor de langdurige welvaart in de komende jaren. Een van de leiders in deze transformatie is Annette Mosman, CEO van APG, die 4,5 miljoen deelnemers van 8 Nederlandse pensioenfondsen (waaronder ABP) begeleidt naar een nieuw pensioenstelsel dat is ontworpen voor de toekomst.

Als beheerder van meer dan 500 miljard euro aan pensioenvermogen zijn Annette Mosman en APG nauw betrokken bij het aanpakken van wereldwijde uitdagingen zoals klimaatverandering, de AI-revolutie en de vergrijzende bevolking. Als pensioenaanbieder moet APG ervoor zorgen dat elke generatie, van ouders tot kinderen, kan rekenen op een goed inkomen. Vandaag, morgen en daarna. In dit kader heroverweegt Annette pensioen, een leven lang leren en arbeidsdeelname, met een sterke focus op diversiteit in leiderschap en het dichten van de loonkloof tussen mannen en vrouwen. Door deze veranderingen te sturen, zorgt ze ervoor dat vrouwen betere toegang krijgen tot de arbeidsmarkt en inzetbaar blijven, zelfs na hun pensioen, waardoor de arbeidsmarkt op alle levensfasen wordt versterkt.

Programma

Locatie: Grand Hotel Huis ter Duin, Noordwijk

17:30 | Start programma (inclusief presentatie, discussie en 3-gangen diner)
20:30 | Einde formeel programma, gelegenheid voor informeel netwerken

Doelgroep

Chief Executive Officers en Supervisory Board Members

Voertaal

Engels

Voorwaarden

  • Deelnemers moeten voldoen aan de eerder beschreven doelgroep.
  • Indien we deze sessie gezamenlijk met partners organiseren, worden aanmeldingen ook aan hen voorgelegd.
  • Tijdens al onze sessies is de Chatham House Rule van toepassing. Concreet betekent dit dat de deelnemers vrij zijn om de ontvangen informatie te gebruiken, maar noch de identiteit noch de connectie van de spreker(s), noch die van andere deelnemers, mag worden onthuld. Dit betekent dat er geen verslag, geen foto's en geen opnames worden gemaakt van de bijeenkomst. Ook de presentatie zal achteraf niet worden verspreid onder de deelnemers.

Contactgegevens

Agenda

Wilt u op de hoogte gehouden worden van onze sessies? Meld u dan aan voor de maandelijkse agenda.